14 mar

Bombilla i jej zastosowanie, czyli rurka nie tylko do Yerby

Bombilla

Bombilla to jedno z najważniejszych akcesoriów w zestawie do Yerba Mate. Dzięki niej możemy wygodnie pić ulubiony napar, bez konieczności wcześniejszego przecedzania suszu. Bombilla do Yerba Mate to zarazem rurka do picia oraz filtr. Bombilli dostępne są w różnych wariantach. Dziś podpowiadamy do czego może przydać się bombilla, oprócz picia Yerby 🙂

Bombilla, czyli coś do picia różnych napojów

Bombilla jest niezastąpiona jeśli chodzi o picie Yerba Mate. Bez niej konieczne byłoby przecedzanie napoju lub parzenie przez sitko – a to wydłużyłoby czas przygotowania Yerby. Dodatkowo liczba naczyń do mycia byłaby znacznie większa. Rurka z sitkiem jest łatwa w pielęgnacji (można szybko czyścić ją za pomocą szczoteczki do bombilli). Warto wiedzieć, że Yerba Mate to nie jedyny napój, który możemy pić przez bombille. Taka rurka świetnie sprawdzi się również do innych ziół, które pijemy na codzień. Zwykle kupujemy mięte, pokrzywę, czystek czy inne zioła w torebkach. Przyczyna jest prosta, tak po prostu jest najłatwiej je zaparzyć. Jednak nie od dziś wiadomo, że znacznie wyższą jakość mają zioła i herbaty w liściach, a nie w wersji ekspresowych torebkach. Dotyczy to także Yerba Mate. Nie masz ochoty przygotowywać sitka, zaparzacza czy innego sprzętu do przecedzania ziół? Nie ma problemu – weź bombillę.

Yerba Mate i zioła – bombilla najlepszym sposobem na picie

Bombille do Yerba Mate dostępne są w różnych wersjach. Bardzo popularne są metalowe – cechują się dużą praktycznością oraz niską ceną. Najważniejszą zaletą bombille jest to, że są do wielokrotnego użytku. Jeśli dbamy o czystość bombilli, może nam służyć przez lata. Jest to więc rozwiązanie ekologiczne, świetne dla osób które starają się ograniczyć ilość akcesoriów, które mamy w kuchni. Bombilla sprawdzi się do Yerba Mate, ziół, a także innych napojów. To akcesorium trwałe, oryginalne, a do tego ekonomiczne i ekologiczne.
yerba mate

Bombilla do Yerba Mate i jej cechy

Bombilla do Yerba Mate z metalu, alpaki czy srebra ma pewną ciekawą właściwość – w pewnym stopniu działa chłodząco. Znacznie wolniej się nagrzewa niż popularne, wielorazowe rurki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby bombilli używać jak klasycznej rurki, nawet kiedy nie mamy potrzeby używać filtra. Będzie doskonała do chłodnych napojów, herbaty, czy soku.
Jedna mała bombilla, a tak wiele zastosowań! 🙂

Sprawdźcie bombille do Yerba Mate dostępne w sklepie online.

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate