28 paź

Bombilla – dlaczego jest niezbędna do picia Yerba Mate?

Bombilla - dlaczego jest niezbedna do picia yerba mate?

Bombilla do Yerba Mate – dlaczego jest niezbędna?

Yerba Mate to idealny pretekst do relaksu w pojedynkę lub w kręgu znajomych. Napój nie tylko uprzyjemni czas, ale także doda ciału dużą porcję energii. Aby w pełni cieszyć się działaniem oraz wyjatkowym smakiem naparu z ostrokrzewu paragwajskiego koniecznie trzeba zaopatrzyć się w bombillę.

Jak pić Yerba Mate i dlaczego bombilla jest do tego konieczna?

Bombilla do yerba mate

Bombilla, czyli „rurka” pozwalająca cieszyć się smakiem Yerba Mate, posiada specjalny filtr w postaci sitka lub wewnętrznej sprężyny. Zatrzymują one przedostawanie się drobinek suszu z tykwy do ust. Pamiętajcie, że bombilla do Yerba Mate nie jest słomką, ani łyżeczką, którą swobodnie można poruszać w naczyniu. W końcu nie chcemy, aby drobinki suszu napłynęły nam do ust. Pamiętajcie też, by bombilla znalazła się w naczyniu jeszcze przed zalaniem jej wodą. Ustawcie rurkę po przeciwnej stronie od suszu – tak by susz nie zakłócał delektowania się esencją.

Yerba Mate – jaką wybrać bombille?

No dobrze. Wiemy czym jest bombilla i jak pić Yerba Mate. Ale którą z tych niezwykłych rurek wybrać dla siebie?
Bombilla Yerba Mate wykonana jest najczęściej ze stopów metali. Do najbardziej popularnych należy stal nierdzewna. Oprócz tego można zdecydować się na naturalną wersję bombillki wykonaną z bambusa. A dla wprawionych Yerberów są również wyjątkowe sztuki z alpaki lub srebra.

Jeżeli jesteś osobą, która dopiero zaczyna zgłębiać kwestię jak pić Yerba Mate, możesz wybrać klasyczną, metalową bombillę. Jeśli będziesz o nią dbać, z pewnością posłuży przez bardzo długi czas. Do odpowiedniej pielęgnacji polecamy szczoteczki do bombilli – dzięki nim czyszczenie będzie banalnie proste.

Jak pić yerba mate?

Bombilla – bez niej ani rusz!

Picie Yerba Mate bez tej charakterystycznej słomki zdecydowanie nie byłoby łatwe. Do naczynka wsypujemy sporo suszu, dlatego zwyczajnie nie da się go wypić bez odpowiedniego przefiltrowania. Taka rurka może mieć dodatkowe właściwości – na przykład pierścień chłodzący lub mocniejszy filtr. Oczywiście nie bez znaczenie pozostaje oryginalny wygląd – razem z matero, bombilla do Yerba Mate sprawia, że zestaw mateisty jest bardzo osobliwy.

Mamy nadzieję, że teraz temat bombilli stał się jaśniejszy i już wiecie jak pić Yerba Mate ze smakiem 🙂

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate