05 lut

Bolsa llena de aceite

Bolsa llena de aceite

Bolsa llena de aceite – to ciekawe określenie palo santo, czyli tradycyjnego naczynka do picia Yerba Mate, które wykonane jest z drewna. W języku hiszpańskim Bolsa Ilena de aceite oznacza worek wypełniony olejem. Co wspólnego ma tykwa z olejem? Bardzo wiele!

Yerba Mate w niezwykłym naczyniu jest jeszcze smaczniejsze

Naczynia drewniane mają ciekawy wygląd, ale to nie wszystko. Drewno użyte do produkcji matero – czyli naczynek do Yerba Mate – wykorzystywane jest w medycynie naturalnej. Ma zdrowotne właściwości, używane na przykład w formie kadzidełka dobrze wpływa na alergików i osoby z chorobami układu oddechowego. Określenie wiążące się z olejem nie jest przypadkowe. Nawiązuje do procesu przygotowania naczynia przed pierwszym parzeniem. Aby drewno nie pękało, należy wetrzeć w jego ścianki olej (dotyczy to typowo drewnianych naczyń, jeśli są okute metalem, proces ten nie jest potrzebny). Olej obecny w ściankach zabezpiecza przed pękaniem.
 

Bolsea Ilena de aceite – oryginalne Mate

Ciekawy wygląd i korzyści dla zdrowia to plusy Bolsea Ilena de aceite. Jest jednak bardziej wymagające od naczyń ceramicznych, w których parzenie Yerba Mate jest nieco łatwiejsze. Mianowicie, chodzi o sposób czyszczenia. Drewniane naczynie trzeba suszyć i pamiętać, by nie zostawiać w nim zalanego suszu na dłużej.

Jak schudnąć? Z tykwą w dłoni!

Czy wiecie, że Yerba Mate to sposób na to jak schudnąć? Niezależnie od tego, jakiego używamy naczynka, możemy liczyć na wiele ciekawych właściwości naparu. To między innymi właśnie działanie przyspieszające metabolizm – to najlepsza metoda na to jak schudnąć. Oczywiście podstawą jest zdrowa dieta i dużo ruchu, a dodatkowe wspomagacze zdecydowanie przyspieszą proces gubienia kilogramów. Yerba jest naturalnym i zdrowym rozwiązaniem. Jak schudnąć? Oczywiście z tykwą naparu Yerba Mate 🙂
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate