04 Lut

Boldo

Boldo

Boldo jest ziołem powszechnie znanym w krajach Ameryki Południowej. Można kupić je w sklepach, tak jak u nas bazylię czy estragon. Nic dziwnego, że jest częstym dodatkiem do Yerba Mate. Sklep nasz oferuje odmiany zawierające boldo.

Boldo – niezwykłe chilijskie zioło

W tykwie naparu może znaleźć się więcej ciekawych składników niż sam ostrokrzew. Dzięki temu możliwe jest modyfikowanie smaku oraz zwiększanie działania o szereg właściwości. Boldo jest charakterystyczną rośliną (drzewem lub krzewem), które może osiągnąć wysokość siedmiu metrów. Najbardziej popularne jest w Chile, ale powszechnie stosuje się je również w Brazylii, Argentynie czy Paragwaju.

Yerba Mate na trawienie

Oczywiście boldo nie ląduje w Yerba Mate „od tak”. To roślina stosowana w medycynie naturalnej. Ma świetne działanie na pęcherzyk żółciowy, usprawnia też proces trawienia. Aromat boldo kojarzony jest z naszymi liśćmi laurowymi, ale ma słodkawy posmak. Dodany do suszu ostrokrzewu, zdecydowanie urozmaica smak Yerba Mate.

Tykwa z Yerba Mate – co w niej znajdziesz?

Dostępnych jest wiele rodzajów Yerba Mate, zarówno te klasyczne bez dodatków, jak i takie urozmaicone ziołami czy owocami. Jedni odnajdują swój ulubiony smak i tykwą z naparem cieszą się każdego dnia. Inni wolą eksperymentować i wybierać coraz to nowe smaku. Z cytrusami, słodzikiem, czy własnie ziołami, takimi jak boldo, mięta i wiele innych. Niektóre z nich mają ciekawe właściwości poprawiające trawienie lub przyspieszające metabolizm. Sam ostrokrzew ma niezwykłe działanie, a z dodatkami może wnieść do naszej codzienności jeszcze więcej. A Ty wypiłeś/aś już swoją pierwszą tykwę naparu Yerba Mate?
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate