02 lut

Barbacua

Barbacua

Barbacua – to specyficzny sposób suszenia Yerba Mate, znacznie skracający jego czas. Rodzaj suszenia (nad ogniem, w ciepłym powietrzu lub w sposób naturalny) ma bardzo duże znaczenie dla walorów smakowych, odbija się też na cenie Yerba Mate. Pewnie jesteście ciekawi, czy zmienia to właściwości naparu i czy ta wersja również jest sposobem na to jak schudnąć, podobnie jak klasyczne odmiany. Bez obaw, barbacua działa równie świetnie 🙂

Yerba Mate – suszenie ma znaczenie

Barbacua oznacza, że liście i gałązki ostrokrzewu są wędzone z wykorzystaniem drewna, dzieje się to na wolnym ogniu i znacznie wpływa nie tylko na czas suszenia (trwa 8-24 godzin) ale i smak. Wyczuwalny jest aromat dymu. Wędzona Yerba Mate nie jest szczególnie popularna, pojawiają się kontrowersyjne opinie na temat jej szkodliwości. Podczas takiego suszenia wydzielają się węglowodory aromatyczne, które w tak dużych ilościach mogą mieć niekorzystne działanie na organizm, szczególnie przy regularnym przyjmowaniu. Znajdują się one również w kawie czy herbacie, jednak w takich dawkach, które nie zagrażają zdrowiu. Musielibyśmy pić naprawdę spore ilości, aby to odczuć.

Barbacua – jedni ją kochają, inni nie

Barbacua to sposób suszenia Yerba Mate, który powoduje wyczuwalność dymu w smaku. Nie każdemu to odpowiada, dlatego dla początkujących „yerbaków” polecamy odmiany o delikatniejszym smaku, na przykład Yerba Mate Green. Ten specyficzny posmak naparu może być ciekawą propozycją dla osób rzucających palenie, którzy niełatwo znoszą „rozłąkę” z nałogiem. Barbacua w pewnym stopniu zastąpi nam ten smak. Czy wiecie, że Yerba Mate jest również sposobem na to jak schudnąć w skuteczniejszy sposób?

Jak schudnąć z Yerba Mate?

Wiele osób szuka sposobu na to jak schudnąć, najlepiej szybko i bez wyrzeczeń. Niestety, tak się nie da – konieczna jest odpowiednia dieta ograniczająca kalorie oraz aktywność fizyczna. Trzeba nastawić się na to, że odchudzanie nie jest krótkim procesem. Yerba Mate pozwoli nam jednak szybciej zauważyć efekty. Dzieje się tak, ponieważ ten wspaniały napar ma właściwości przyspieszające przemianę materii, a poza tym dodaje energii potrzebnej do intensywnych ćwiczeń. Niezależnie od odmiany, z całą pewnością warto pić Yerbę!
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate