31 sty

Barão de Cotegipe

Barao de cotegipe

Barão de Cotegipe to ciekawa odmiana Yerba Mate charakterystyczna dla stylu brazylijskiego. Zawiera zarówno listki jak i gałązki ostrokrzewu paragwajskiego. Od klasycznej wersji odróżnia ją sposób mielenia – bardzo drobne, niemal w postaci pyłu. To zmienia nieco smak, który staje się łagodniejszy, bez goryczki czy aromatu wędzenia. Często pytacie nas, czy każda Yerba Mate ma wpływ na dietę odchudzającą. Zdecydowanie! Ta odmiana na pewno pomoże, a dodatkowo jest idealna na start.

Yerba Mate wymaga specjalnego traktowania

Mocne rozdrobnienie suszu ma sprawić, że witaminy i minerały wchodzące w skład Yerba Mate (więcej:Yerba Mate witaminy i minerały) w znacznie większym stopniu zostaną uwolnione podczas parzenia, a więc napar będzie miał jeszcze większe właściwości lecznicze i pobudzające.
Samo parzenie Barão de Cotegipe odbywa się podobnie, jednak do picia poleca się specjalne bombille, które posiadają sitko zatrzymujące drobno zmielony susz – w Brazylii zwane są „bombami”.

Barão de Cotegipe w wielu odsłonach

Barão de Cotegipe występuje w różnych odmianach, zarówno w wersji klasycznej jak i z dodatkiem ziół lub owoców urozmaicających smak.
Parzenie Yerba Mate po brazylijsku określa się Chimarrao. Co ciekawe, w Brazylii susz nazywany jest Erva Mate.

Dieta odchudzająca z dodatkiem ostrokrzewu

Yerba Mate, Erva Mate, czy jakkolwiek nie określić by nasz ulubiony napar, z pewnością pomoże osobom na diecie odchudzającej. Każda odmiana charakteryzuje się działaniem przyspieszającym metabolizm, dzięki czemu efekty codziennych zmagać z kilogramami są szybciej widoczne. To znacznie lepszy i zdrowszy sposób niż popularne suplementy! Yerba to samo zdrowie. Pobudza, oczyszcza, dodaje witamin – to z pewnością przyda się na diecie odchudzającej.
 
« Powrót do Słownika Pojęć

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate