26 Sty

Apolipoproteiny-B

Apolipoproteiny-B

Apalipoproteiny B – oznaczana w skrócie apoB, to składnik lipoprotein składający się w większości z protein. Odgrywają ona istotną rolę w organizmie, jej działanie łączy się z obecnością cholesterolu LDL, którego zbyt wysoki poziom może powodować problemy z układem krążeniowo-naczyniowym. Yerba Mate ma działanie obniżające apolipoproteiny B i cholesterol, dlatego warto włączyć ją do swojej codzienności. Dla osób, które dopiero zaczynają, przygotowaliśmy wpis: Yerba Mate dla początkujących.

Yerba Mate w walce z cholesterolem

Badania cholesterolu są powszechne, jednak mało kto wie, że można również dokonać oznaczenia apolipoproteiny B (a także innych jej rodzajów). Badanie również polega na oddaniu próbki krwi do laboratorium, jednak nie wykonuje się go u wszystkich. Zaleca się go u pacjentów, którzy mają problemy z ustabilizowaniem poziomu cholesterolu oraz u tych, u których występuje duże ryzyko powstania chorób serca (na przykład, kiedy w rodzinie pojawiały się zachorowania).

Apolipoproteiny B – ich wysoki poziom przyczyną chorób

Yerba Mate posiada właściwości, które wpływają na obniżenie zarówno cholesterolu, jak i apolipoproteiny B, w związku z czym zapobiega chorobom takim jak: miażdżyca, choroba niedokrwienna czy udar mózgu.

Dieta ochudzająca i prozdrowotna – warto pić Yerbę!

Bardzo ważne jest, by w naszej diecie znajdowały się wszystkie potrzebne witaminy, ale nie jest łatwo dostarczyć ich, kiedy tak często jesteśmy zajęci. A może po prostu nie przepadamy za warzywami? Z pomocą przychodzi Yerba Mate, która jest świetną pomocą każdego dnia, a także podczas diety odchudzającej. Ostrokrzew ma działanie przyspieszające metabolizm, dzięki czemu zrzucanie kilogramów przebiega znacznie lepiej. Dieta odchudzająca jest zazwyczaj uboga w witaminy – wiele rzeczy sobie odmawiamy, może to obijać się na naszym zdrowiu. W Yerba Mate znajdziemy całą kolekcję cennych składników, to witaminy, minerały i inne potrzebne substancje. Ważne jest też działanie pobudzające, które zmobilizuje nas do codziennej aktywności fizycznej. Dieta odchudzająca to nie wszystko – równie ważny jest też sport!
 
« Powrót do Słownika Pojęć