24 Sty

Antyoksydanty

Antyoksydanty

Antyoksydanty nazywane są również przeciwutleniaczami i antyutleniaczami. Są to substancje, które posiadają właściwości chroniące przed chorobami takimi jak różnego rodzaju nowotwory. Spowalniają również proces starzenia.Dlaczego o tym mówimy? Oczywiście znajdują się w suszu ostrokrzewu paragwajskiego, czyli Yerba Mate.

Yerba Mate zapobiega groźnym chorobom

Antyutleniacze mają za zadanie chronić nas przed stresem oksydacyjnym, czyli sytuacją kiedy zaburzony jest proces zwalczania wolnych rodników w organizmie. Zbyt duża ich ilość może uszkadzać DNA, a także błony komórkowe i białka. Taka sytuacja może prowadzić nie tylko do nowotworu, ale również chorób serca, udarów czy cukrzycy.
Aby uniknąć niedoboru antyoksydantów, ważne jest by w diecie występowała odpowiednia ilość. W tym celu warto sięgać po Yerba Mate.

Antyoksydanty na zdrowie i piękny wygląd

Oprócz wpływu na zdrowie, przeciwutleniacze oddziałują także na wygląd. Spowalniają procesy starzenia się, a także poprawiają kondycję cery, włosów i paznokci.
Antyoksydanty znajdują się w Yerba Mate, ale są nimi też witaminy A, C, E (które również znajdziemy w naparze). Yerba Mate to bogaty zestaw składników, które wpływają zarówno na zdrowie, jak i wygląd. Regularne picie naparu spowolni starzenie się organizmu oraz pomoże w odchudzaniu ze względu na działanie przyspieszające metabolizm.

Odchudzanie wsparte naturą

Naturalne produktu to zawsze najlepsze rozwiązanie. Bardzo często słyszymy o różnych suplementach, nie tylko na odchudzanie, ale i poprawę wyglądu włosów, skóry, usprawnienie trawienia, wspieranie wątroby… Jednak profilaktyczne stosowanie chemicznych środków może okazać się dużym obciążeniem dla naszego organizmu. Z pomocą przychodzi Yerba Mate, która nie wywołuje żadnych skutków ubocznych, a usprawnia działanie całego organizmu. Szczególnie popularna jest wśród osób na diecie. Odchudzanie to powolny proces wymagający wyrzeczeń i aktywności fizycznej. Yerba pomoże nam zrzucić zbędne kilogramy w szybszym czasie – odchudzanie będzie skuteczniejsze, a oprócz tego dostarczymy sobie witamin i minerałów, których może brakować w diecie.
 
« Powrót do Słownika Pojęć