07 Sie

5 rzeczy o których musisz wiedzieć przed pierwszą Yerba Mate

Yerba Mate sklep

Wiemy, że na początku przygody z Yerba Mate pojawia się wiele pytań. Trzeba wybrać odpowiedni susz, a później prawidłowo przygotować napar. Tak naprawdę jest to bardzo łatwe, trzeba jednak wiedzieć jak się za to zabrać. Przygotowaliśmy dla Was 5 najważniejszych informacji, które musicie poznać przed pierwszym parzeniem ostrokrzewu – zapraszamy do lektury 🙂

Yerba Mate i jej rodzaj

Zacznijmy od wyboru pierwszej Yerby. To bardzo ważne! Smaków Yerba Mate jest naprawdę wiele, niektóre są delikatne, inne mocne. Na początek zanim przywykniecie do smaku Yerby, wybierzcie coś o bardziej delikatnego – dzięki temu od razu pokochacie zarówno smak, jak i działanie.
Sprawdźcie zestawy z Yerba Mate – w sklepie przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji. W zestawach startowych znajduje się susz, który doskonale sprawdzi się do pierwszych zaparzeń.

Ilość suszu i zaparzeń

Wiemy już jak ważne jest wybranie odpowiedniej odmiany Yerba Mate. W sklepie mamy ich mnóstwo, dlatego z pewnością wybierzecie coś dla siebie i z uśmiechem na twarzy wejdziecie do świata mateistów 🙂
Kolejną ważną rzeczą jest ilość suszu, który wsypujemy do naczynka. Optymalnie to około 1/2 do 3/4 objętości matero. Natomiast początkującym polecamy zacząć od 1/3. Taka ilość z pewnością wystarczy, a później możecie ją zwiększyć.
A co z ilością zaparzeń? Bardzo często otrzymujemy od Was pytania dotyczące tego, ile razy w ciągu dnia można zaparzać nowy susz. Na początek wystarczy raz, ale bez obaw, to wcale nie jest mało! Yerbę pijemy kilkukrotnie zalewając ten sam ostrokrzew. Za każdym razem do naparu przedostają się cenne składniki. Polecamy dosypywać szczyptę suszu dla jeszcze lepszego smaku Yerba Mate. Parzenie jest łatwe, a po kilku dniach z pewnością będziecie już wiedzieć, czy taka ilość Wam wystarcza, czy może lepszym rozwiązaniem będzie dwukrotne parzenie nowego suszu w ciągu jednego dnia.

yerba mate parzenie

Yerba Mate parzenie – przygotowanie naczynia

Jeśli Waszym pierwszym naczynkiem do Yerba Mate jest tykwa, musicie ją najpierw odpowiednio przygotować. Taki zabieg nazywa się curado i ma na celu usunięcie resztek miąższu oraz zabezpieczenie matero przed zniszczeniami. W przypadku naczyń drewnianych, warto wcześniej wetrzeć w ścianki nieco tłuszczu, dzięki temu uchronimy je przed pękaniem.
Tutaj znajdziecie szczegółowe informacje o przygotowywaniu naturalnych naczyń: Co to jest curado, czyli jak przygotować naczynie do picia Yerby?

Yerba Mate – parzenie ostrokrzewu a wpływ na zdrowie

Warto również wiedzieć, dlaczego tak właściwie Yerba to dobry wybór 🙂 Przede wszystkim jest świetnym źródłem dodatkowej energii. Działa nawet lepiej niż kawa! Energia uwalniania jest stopniowo, dlatego działa dłużej i nie ma nagłego spadku mocy, kiedy przestanie działać. To oczywiście nie wszystko. Picie Yerby ma dobry wpływ na nasze zdrowie, usprawnia działanie właściwie całego organizmu. Poprawia się koncentracja, trawienie oraz praca nerek. A dodatkowo dostarczamy sobie witamin i minerałów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania oraz pięknego wyglądu skóry i włosów. Pamiętajcie, że nie należy zalewać wrzątkiem Yerba Mate. Parzenie wykonujemy w temperaturze max 80 stopni, dzięki czemu zachowujemy obecne tam cenne składniki.

yerba mate

Yerba Mate – czy ma skutki uboczne?

Często pytacie nas, czy picie Yerby niesie ze sobą skutki uboczne. Bez obaw – ostrokrzew ma bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie. To naturalna metoda na pobudzenie, dostarczenie sobie witamin i minerałów, a także na usprawnienie działania całego organizmu. Głównym skutkiem ubocznym jest większa ilość MOCY 🙂
Oczywiście, jeśli mamy problemy zdrowotne, trzeba koniecznie zapytać swojego lekarza, czy nie ma przeciwwskazań do picia tak energetycznego napoju, jakim jest Yerba Mate. Parzenie ostrokrzewu to świetny sposób na pobudzenie każdego dnia, pamiętajmy jednak o nie przesadzaniu z ilością.

Mamy nadzieję, że teraz wiecie już jak rozpocząć przygodę z Yerba Mate. W sklepie możecie znaleźć gotowe zestawy startowe lub samodzielnie wybrać susz i akcesoria. Niezależnie od tego, na którą opcję się zdecydujecie, chętnie pomożemy Wam w wyborze i już teraz mówimy: NA ZDROWIE 🙂

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate