10 czerwiec

5 rzeczy, których możesz spodziewać się po Yerba Mate

Yerba Mate sklep

Od dłuższego czasu w świecie zachodnim święci triumfy, sprowadzona z Ameryki Południowej, Yerba Mate. Popularność napoju dotarła także do Polski, gdzie jednym z głównych prekursorów był znany podróżnik, Wojciech Cejrowski, który regularnie na wizji raczył się Yerba Mate. Właściwości naparu i skład, to jego największa siła, działające lepiej niż rozbudowana kampania reklamowa. Poniżej kilka słów właśnie o nich.

Yerba Mate – właściwości, które gwarantuje Ci napar z ostrokrzewu

Jeżeli zastanawia Was sekret napoju, to tkwi on w składzie pełnym naturalnych witamin i mikroelementów. No dobrze, napar z ostrokrzewu paragwajskiego to znakomite źródło zdrowia. Czego możemy się spodziewać w trakcie sączenia Yerba Mate?

1. Yerba Mate a wyrazisty smak

Smak suszu z Yerba Mate jest dość charakterystyczny – o ziołowym posmaku z nutą goryczy. Choć takie mogą być pierwsze doznania, z czasem na pierwszym miejscu pojawia się wytrawny i głęboki aromat naparu. W zależności od odmiany Yerba Mate, właściwości zawartych w niej mikroelementów, spotkamy się z różną intensywnością smaku. Zależy to od wielu czynników takich jak region pochodzenia rośliny, pora zbioru, sposób suszenia. Istotny jest także skład suszu (gałązki i liście lub same liście) Yerba Mate. Sklep przez nas prowadzony posiada w asortymencie mieszanki z dodatkowymi ziołami lub suszonymi owocami.

Yerba Mate

2. Zastrzyk energii w suszu z ostrokrzewu

Napar z ostrokrzewu paragwajskiego często nazywany jest „zieloną alternatywą dla kawy”. Z powodzeniem jest spożywany jako napój energetyzujący, który niweluje uczucie zmęczenia i pobudza organizm, lecz działa bez efektu dużego spadku sił, który występuje w napojach energetycznych oraz po dużej ilości kawy (dodatkowo wypłukując mikroelementy z organizmu), a brak ich po wypiciu Yerba Mate. Właściwości wynikają m.in. z zawartych w suszu alkaloidach purynowych, takich jak teobromina, teofilina i kofeina, które rozszerzają naczynia krwionośne i poprawiają krążenie. Dlatego Yerba bywa przez niektórych popijana przed lub w trakcie treningu lub innego intensywnego wysiłku fizycznego.

trening_z_yerba_mate

3. Poprawa koncentracji

Yerba Mate to zbiór wielu składników odżywczych, witamin i mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, których część ma bardzo pozytywny wpływ na układ nerwowy, jak np. witaminy B1, B9. Istotna rolę odgrywają także wspomniane alkaloidy purynowe, którym przypisuje się pozytywny wpływ na zdolność koncentracji – skupiania myśli. Jest to jedne z powodów, dla którego polecane jest picie Yerba Mate. Sklepy oraz ośrodki szkoleniowe, często zalecają w czasie wzmożonego wysiłku umysłowego np. podczas sesji egzaminacyjnej, odpowiednie odżywianie mózgu.

Yerba Mate sklep

4. Wsparcie dla układu trawiennego

Ostrokrzew paragwajski wspomaga trawienie poprzez pobudzanie wydzielania żółci. Ponadto napar z ostrokrzewu paragwajskiego wpływa na metabolizm organizmu, który sprzyja regularnym ćwiczeniom i odchudzaniu (przeczytaj nasze artykuły: Yerba Mate a oczyszczanie organizmu oraz Yerba Mate a wysiłek fizyczny. Powstają nawet specjalne mieszanki yerby i naturalnych ziół lub owoców dedykowane właśnie osobom dbającym o sylwetkę np. Yerba Mate Green Fitness.

Yerba mate właściwości

5. Yerba Mate – sklep wspiera naturalne źródło zdrowia

Yerba Mate posiada szereg walorów korzystnie wpływających na zdrowie. Działa jako antyoksydant co ogranicza wzrost liczby wolnych rodników w organizmie. Ogranicza ilość złego cholesterolu (LDL) w naczyniach krwionośnych czy łagodzi nieprawidłowe działanie serca wynikające z niedokrwienia.
Jeżeli zainteresował Was napar z ostrokrzewu paragwajskiego, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą naszego Yerba Mate. Sklep i pełen asortyment znajdziecie tutaj: yerba mate sklep

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate