02 mar

5 rzeczy, które warto wiedzieć o Yerba Mate

Yerba sklep

Dlaczego warto pić Yerba Mate? Powodów jest mnóstwo! Dziś przedstawiamy kilka istotnych kwestii, które trzeba wiedzieć o Yerba Mate, czyli temat szczególnie ciekawy dla początkujących.

Yerba Mate – różne wersje ostrokrzewu

1. Yerba Mate różni się w zależności od wybranego rodzaju
Yerba Mate to napar z ostrokrzewu paragwajskiego. Niezależnie od tego jaki rodzaj Yerby w sklepie wybierzemy, kupujemy tą samą roślinę. Jednak nie oznacza to, że każda odmiana Yerba Mate jest taka sama – jest wręcz odwrotnie! Niektóre Yery są delikatniejsze, inne naprawdę mocne. Niektóre mają dodatki ziołowe lub owocowe, inne nie. Wiele zależy od procesu produkcji, a także rodzaju plantacji na której uprawiane są rośliny zanim trafią do opakowania Mate.
Jeśli macie pytania dotyczące wyboru Yerby w sklepie online – zapraszamy do kontaktu z nami 🙂
2. Pobudzenie jest znaczne, ale działa inaczej niż w przypadku kawy
Często można spotkać się z informacją, że w Yerba Mate znajduje się mateina, która jest odpowiedzialna za pobudzające działanie tego napoju. Tak naprawdę, jest to po prostu potoczne określenie – nie ma czegoś takiego jak mateina w składzie. Jest natomiast kofeina, a także teobromina i teofilina. To właśnie te składniki odpowiedzialne są za dodatkową energię po wypiciu naparu z ostokrzewu paragwajskiego. Yerba pobudza inaczej niż kawa. Energia uwalniana jest stopniowo – nie pojawia się nagłe i mocne uczucie pobudzenia, choć dodatkowa energia jest oczywiście odczuwalna. Poza tym nie ma nagłego uczucia zmęczenia, kiedy przestaje działać (a tak często dzieje się w przypadku kawy i napojów energetycznych).
yerba mate

Ostrokrzew paragwajski – co warto wiedzieć

3. Yerba Mate można pić na słodko
Chociaż większość osób pije Yerba Mate bez żadnych dodatków, nie ma przeciwwskazań do tego aby ją posłodzić – no chyba, że jesteśmy na diecie 🙂 Jest wiele sposobów na zmianę smaku napoju Yerby, w sklepie znajdziecie sporo rodzajów ostokrzewu z dodatkami smakowymi, ale można również samodzielnie dodawać cukier, miód, czy sok owocowy do swojej ulubionej Yerba Mate. Działanie będzie tak samo świetne jak w przypadku napoju bez żadnych dodatków.
4. Temperatura jest bardzo ważna
Wiele osób nie pilnuje temperatury wody do parzenia Yerba Mate. Działanie oraz smak napoju jest mocno zależne od tego jaką wodą zalewamy susz! W pośpiechu można zalać Yerbę zbyt gorącą wodą, a często po prostu nie wiemy, że ma to wpływ nie tylko na smak, ale również działanie. Yerba Mate zalana zbyt gorącą wodą jest zbyt mocna w pierwszym zaparzeniu. Dodatkowo wysoka temperatura niweluje obecne w ostrokrzewie paragwajskim witaminy i minerały.

Yerba sklep – dlaczego warto zdecydować się na Mate?

5. Yerba Mate to nie tylko energetyk
Dlaczego tak wiele osób sięga po Yerba Mate? Działanie pobudzające! To oczywiste, że pijąc Yerbę chcemy skorzystać z jej energetycznego działania. Warto jednak wiedzieć, że picie naparu ma znacznie więcej zalet. Yerba wspiera pracę serca, wspomaga trawienie oraz pracę nerek, a także przyspiesza metabolizm. Jest świetna dla osób aktywnych oraz dbających o linię. Poprawia koncentrację – jest więc doskonałym wyborem podczas nauki i pracy.

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate