23 gru

5 powodów, dla których zostajemy z Yerba Mate na stałe

Yerba Mate działanie

Dziś krótko i na temat – czyli dlaczego po poznaniu Yerba Mate decydujemy się na picie jej każdego dnia? W dzisiejszym artykule przedstawiamy 5 najważniejszych zalet naparu z ostrokrzewu paragwajskiego.

Yerba Mate i działanie – czy warto?

Yerba Mate ma coraz większą ilość fanów. Jej popularność nie jest kwestią mody – jej zalety znane są od wieków. Pochodzi z krajów Ameryki Południowej, a tak picie naparu z ostrokrzewu  paragwajskiego jest tak powszechne jak u nas codzienny kubek herbaty czy kawy. Dlaczego więc nie spróbować, by przekonać się dlaczego tak wiele osób poleca właśnie ten niezwykły napar zwany zielonym złotem? 😉 Yerba Mate działanie ma naprawdę imponujące. Zajmijmy się więc teraz jej najważniejszymi zaletami.

Ostrokrzew paragwajski – MOC, która pochodzi z natury

Pierwszą rzeczą jeśli chodzi o właściwości Yerby, jest dodatkowa energia. Większość osób sięga po napar właśnie z powodu właściwości pobudzających. Są one nawet lepsze niż w przypadku kawy.
Druga rzecz to poprawa koncentracji. Yerba Mate działanie na nasz umysł ma bardzo korzystne, dlatego jest pomocna podczas codziennych obowiązków. Porcja naparu z ostrokrzewu paragwajskiego pobudzi umysł do nauki lub pracy.

ostrokrzew paragwajski

Yerba Mate i jej wpływ na zdrowie

Dodatkowa energia to tylko jedna z zalet Yerba Mate. Trzecim powodem, dla którego Yerba Mate zostaje z nami na stałe, jest jej wpływ na organizm. Ma dobre działanie na układ pokarmowy, poprawiając proces trawienia. Wspiera również pracę serca i nerek.

Czwarta zaleta Yerba Mate – działanie wspierające odchudzanie. Samo picie naparu z ostrokrzewu paragwajskiego nie spowoduje, że nagle ubędzie nam kilogramów. Yerba jest jednak pomocna w utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Pomaga w odchudzaniu przyspieszając metabolizm, a tym samym poprawiając efekty diety i ćwiczeń.

Ostatnią w tym zestawieniu zaletą ostrokrzewu paragwajskiego jest obecność witamin i minerałów. Picie Yerby dostarcza między innymi manganu, magnezu, potasu oraz witamin z grupy B. To naturalny i przyjemny sposób na dostarczenie sobie cennych składników, których nasz organizm potrzebuje.

Pijesz Yerbę? A może dopiero zastanawiasz się nad rozpoczęciem tej przygody? Podpowiadamy, że zdecydowanie warto spróbować Yerba Mate. Działanie z pewnością przekona Was do codziennego picia naparu. Jeśli jesteście zainteresowani, sprawdźcie nasze zestawy startowe.

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate