15 Sie

5 powodów, dla których warto pić Yerba Mate każdego dnia

Yerba Mate

Nie bez powodu tak wiele ludzi na całym świecie sięga każdego dnia po tykwę z Yerba Mate. Właściwości tego naparu są niezwykłe – to nie tylko zastrzyk energii, ale także sposób na dostarczenie sobie cennych witamin i minerałów, a także antyoksydantów. Działa tak naprawdę na cały nasz organizm.
Poznacie 5 najważniejszych powodów, dla których warto pić Yerba Mate.

Yerba Mate jako sposób na dodatkową energię

Większość miłośników Yerba Mate ceni ją głównie z powodu działania pobudzającego. Możliwości Yerby są naprawdę imponujące. Można z powodzeniem zastąpić nią kawę. Trzeba wiedzieć, że Yerba działa nieco inaczej – energia uwalnia się stopniowo, dzięki czemu odczuwamy pobudzenie przez długi czas. Przestaje działać również stopniowo, dlatego nie ma nagłego uczucia zmęczenia, co zdarza się podczas picia kawy. Każda odmiana suszu działa pobudzająco, jednak moc zależy od konkretnego rodzaju Yerba Mate – w sklepie znajdziecie ich wiele, dlatego z pewnością każdy dopasuje coś dla siebie.

Kolejnym powodem do codziennego picia Yerba Mate jest działanie poprawiające koncentrację. Dzięki temu możemy polecić napar z ostrokrzewu studentom oraz osobom pracującym umysłowo, którzy potrzebują dobrego skupienia.

yerba-mate-wlasciwosci

Yerba Mate – właściwości korzystne dla naszego organizmu

Szczególną zaletą Yerba Mate jest pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Otóż oprócz dodatkowej energii otrzymujemy szereg witamin i minerałów, które potrzebne są do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, a także do zachowania pięknego wyglądu. W końcu witaminy mają bardzo duży wpływ na wygląd cery, włosów czy paznokci.

Czy słyszeliście o antyoksydantach? Również znajdziemy je w Yerba Mate. Właściwości tych związków są bardzo znane, ponieważ sprzyjają profilaktyce przeciwnowotworowej. Zmniejszają ilość wolnych rodników, dlatego Yerba jest polecana w diecie antyrakowej.

yerba mate sklep

Yerba Mate sklep – Yerba na trawienie

Kolejnym powodem, który zachęca do picia Yerba Mate jest pozytywne działanie na układ trawienny i nerki. Napar usprawnia procesy trawienne, przez co sprzyja oczyszczaniu organizmu. Wspomaga także pracę nerek. Yerba Mate w sklepie dostępna jest również w wersjach z dodatkami ziołowymi, które mogą jeszcze wzmocnić to działanie (np. z miętą).

Jak widzicie, jest całkiem sporo powodów, dla których warto pić Yerba Mate. Właściwości pobudzające oraz korzystny wpływ na zdrowie to najważniejsze z nich. Oprócz tego picie Yerba Mate jest po prostu przyjemne – zgadzacie się? 😉

Yerba mate sklep

Zapisz się do newslettera, odbierz KUPON ZE ZNIŻKĄ NA ZAKUPY oraz eBook o Yerba Mate